logo-120x40
info: 0800 111 712
štvrtok 30 november 2023

Drevené či plastové

Pri výmene okien si určite kladiete otázku, či je lepšie vybrať si plastové alebo drevené. Prvým plusom pre plastové okná je to, že sa nemusia natierať. Na druhej strane však u nekvalitných bielych plastových okien môže časom dôjsť k zošednutiu či zožltnutiu farby. Ďalším argumentom proti plastovým oknám je to, že majú príliš silné profily. Ale to všetko záleží na naprojektovaných oknách. Výrobcovia sú dnes už schopní vyrobiť okná s rovnakou hrúbkou profilov, akú mali tie pôvodné.

Drevené sú trvácne a majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Softline profily nevykazujú žiadne nestálosti rozmerov, keďže drevo sa ani počas slnečných dní nenahrieva. Nevýhodou eurookien je však to, že je potrebné ich v pravidelných intervaloch renovovať.

Plastové okná
Plastové okná majú síce menej elegantný dizajn ako drevené okná, ale aj napriek tomu sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Dôvodom je ich nízka cena a nízke nároky na ich údržbu. Vyžadujú len jednoduché čistenie. Rámy sú odolné voči korózii a plesniam. V súčasnosti je možná zakúpiť plastové okná aj vo farbe dreva.

Scroll to top